Alüminyum Enjeksiyon

Alüminyum Enjeksiyon

Alüminyum enjeksiyon döküm yöntemidir. Alüminyum hammaddenin yüksek basınçlar altında daha sağlıklı hale gelebilmesi ve bir kalıba doldur alabilmesi amacıyla alüminyum enjeksiyon sistemi tercih edilir. Alüminyum döküm ustaları alüminyum döküm aşamasında çok daha rahat çalışabilmeleri ve alüminyumun daha rahat bir şekilde kalıp haline gelebilmesi amacıyla alüminyum enjeksiyon sistemini tercih ederler. Alüminyum enjeksiyon sistemi sayesinde 5 günde bir kalıp haline gelecek olan alüminyum artık sadece yarım gün gibi kısa bir sürede kalıp haline gelebiliyor.

Alüminyum Enjeksiyon Nedir?

Yukarıda da net bir şekilde bahsettiğimiz gibi alüminyum enjeksiyon sistemi bir kalıp verme sistemidir. Örneğin alüminyum saf halden bir kalıp haline getirilmesi için ortalama 5 günlük bir süreç gerekmektedir. Üretim sırasında 5 gün gibi bir süre çok uzun kaldığı için ve üretim yapan fabrikalar siparişleri yetişemediği için bir sistem geliştirilmesi gerekiyordu. Alüminyum enjeksiyon sistemi alüminyumun daha kısa bir sürede kalıp almasına olanak sağlayan bir sistem olarak üretilmiştir.

Alüminyum Enjeksiyon Geri Dönüşüm

Alüminyum enjeksiyon üretim safhasında iken üzerinde bol miktarda alüminyum barındırır. Alüminyum enjeksiyon sistemini çalıştıran cihaz boyut ve kütle olarak da ağır ve güçlü bir cihaz olması sebebiyle içerisinde de yüklü miktarda alüminyum barındırır. Ortalama 1 alüminyum enjeksiyon cihazı geri dönüşüm için yüzde 25’i oranında alüminyum sağlar.

Hurda Alüminyum Enjeksiyon Alımı

Alüminyum enjeksiyon alımı yapan firmalar arayışı içerisinde olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Özellikle üretim safhasını bir şekilde bırakmış ve artık üretim yapmayacak olan büyük fabrikalar ellerindeki alüminyum enjeksiyon ürünlerini satmaya çalışıyor. Eğer elinizde bir şekilde alüminyum enjeksiyon ürünü varsa bizimle hemen iletişime geçebilir ve Türkiye’nin en yüksek alüminyum enjeksiyon alımı fiyatını teklif olarak alabilirsiniz.

Alüminyum hurda alımı sayfamızı ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Alüminyum Enjeksiyon Fiyatı

Alüminyum enjeksiyon fiyatı da ortalama olarak günden güne değişiklik gösterebilen bir cihazdır. Özellikle 2022 yılında takip eden ekonomik sıkıntılar sebebiyle her gün veya her saat güncellenen alüminyum enjeksiyon fiyatı için güncel liste fiyatını ne yazık ki burada yayınlayamıyoruz. Bizimle hemen iletişime geçmeniz durumunda size en güncel alüminyum enjeksiyon fiyatı teklifini vereceğiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bisit Alüminyum
Bisit Alüminyum
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?