Alüminyum Geri Dönüşüm

Alüminyum Geri Dönüşüm

Küresel ısınmanın giderek tırmandığı günümüzde sürdürülebilirlik hayati önem taşıyor. Artan iklim kriziyle birlikte geri dönüşüm sanayisi yaygınlaşıyor. Bunlardan birini de alüminyum geri dönüşüm oluşturuyor. Kullanımı kolay ve yumuşak bir ürün olan alüminyum birçok endüstriye ham madde sağlıyor. Bu yaygın ürünü yeniden üretmek yerine alüminyum geri dönüşüm tesisi ile dönüştürmek daha ekonomik oluyor. Böylelikle ilk üretime oranla yüzde 95 enerji tasarrufu sağlıyor. Çevrenin kirlenmesi de önlendiği gibi elektrik kaynakları da daha az tüketiliyor.

İstanbul Alüminyum Geri Dönüşüm

Bu metale en fazla büyük kentlerde ihtiyaç duyuluyor. İstanbul alüminyum geri dönüşüm sektöründe malzeme olarak başı çekiyor. İnşaat sektöründe maliyetleri düşürdüğü için daha fazla tercih ediliyor. Eski inşaatlardan kalan alüminyum hurda kolayca geri dönüştürülüyor. Korozyon direnci yüksek olup çelikten 3 kat daha hafif olduğu görülüyor. Elektronik sektörü alüminyumu alaşımlarıyla birlikte daha çok iletim malzemesi olarak kullanıyor. Ayrıca soğutma, ısınma elemanı, sargı, motor gibi elektronik parçalar için de tercih ediliyor.

Hurda Alüminyum

Birkaç elden geçerek tüketime kazandırılan hurda alüminyum, ilk olarak toplayıcılar tarafından temin ediliyor. Sokaklarda, bina enkazlarında, geri atık kutularında bu atıkları buluyor toplayıcılar. Bazense tüketiciler alüminyum hurda ürünleri bu görevlilere kendisi teslim ediyor. Daha sonra topladıkları hurdaları alüminyum geri dönüşüm tesisi işleten şirketlere getiriyorlar. Bu işletmeler de malzemeyi ayrıştırdıktan sonra eriterek külçeye dönüştürüyor. Sonrasında endüstrilerinde alüminyum hammadde kullanan sanayi şirketlerine tedarik ediyorlar. Bisit Alüminyum olarak biz de bu faaliyeti yürütüyoruz.

Alüminyum Geri Dönüşüm Firmaları

Ambalaj sektöründe de alüminyum malzemeler folyo, konserve kabı, gazoz kapağı, parfüm kutusu, konserve kapağı olarak kullanılıyor. Alüminyum içecek kutusu geri dönüşüm için çok sayıda malzeme sağlıyor. Bu kutular haşerelerden, hava, ışık ve sudan kolay kolay etkilenmiyor. Doğadaki kaynakların azalmasıyla birlikte geri dönüşüm sanayisi yaygınlaşıyor. Son yıllarda alüminyum geri dönüşüm firmaları arasındaki rekabet artıyor. Tüketimin fazla olduğu yerlerde atık hammaddeler de fazla oluyor. Büyük kentler bu anlamda geniş bir pazar niteliği taşıyor.

Saf Alüminyum

Firma olarak sektörde çeyrek asırdan fazladır hizmet veriyoruz. Alüminyum hurda işine kattığımız değerle zirveye ulaşmış bulunuyoruz. Bunların toplanması süreciyle çok sayıda insana istihdam sağlıyoruz. En iyi alüminyum geri dönüşüm şirketleri arasında bağlantılarımızla dikkat çekiyoruz. Toplayıcıların yanı sıra Avrupa, Amerika ve Orta Doğu ülkelerinden hurda ithal ediyoruz. Saf alüminyum alaşımlıya göre çok daha yumuşaktır. Doğada boksit cevherinde bulunan alüminyum elektroliz yöntemiyle ayrıştırılıyor. Biz ise sadece eriterek alüminyum hammaddeyi tekrar elde etmiş oluyoruz.

Hurda Alüminyum Geri Dönüşüm

Yenilenebilir enerji ve hammaddeler dünya ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bugün koca bir sektör haline gelen hurda alüminyum geri dönüşüm yaygınlaşırken çok sayıda insana iş kapısı açıyor. Toplayıcıların kazancı enflasyon gibi risklerden etkilenmiyor. Alüminyum geri dönüşüm şirketleri külçeleri ne kadar kaliteli üretirse o derece iyi müşteriler kazanıyor. Biz de bu anlayışla hızlıca üretim yapıyor, nitelikli malzemelerle hammadde sunuyoruz. Alüminyum külçe üretimimizden memnun kalanlar uzun yıllar bizi tercih ediyor.

Alüminyum Geri Dönüşüm Fiyatları

Toplayıcılar da kendi içinde bir planlama yapıyor. Emek vererek elde ettikleri hurda alüminyum fiyatları için en yüksek ödemeyi yapan şirketleri tercih ediyorlar. Ücretlendirme getirdikleri hurdaların niteliğine, ağırlığına göre belirleniyor. Bist Alüminyum olarak marka kimliğimize yakışır şekilde alüminyum hurda fiyatları belirliyoruz. Saf alüminyum veya alaşımlı alüminyum ücretleri arasında fark görülüyor. Diğer geri dönüşümcülere hizmet kalitemizle fark atıyoruz. Külçe hammadde tedarik ettiğimiz alüminyum geri dönüşüm fiyatları için de piyasa şartları doğrultusunda rakamlar sunuyoruz.

Alüminyum Hurda Konusunda Bize Yazın

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Bisit Alüminyum
  Bisit Alüminyum
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?