Alüminyum Hurda Fiyatları

Alüminyum Hurda Fiyatları

Sürdürülebilir yaşam giderek daha fazla önem kazanıyor. Günümüzde kaynakların azalması ve yeni tedarikler sağlama ihtiyacı, geri dönüşüm sektörünü büyütüyor. Bu ilerlemeyi hurda alüminyum ürünlerinin geri dönüşümünde de görüyoruz. İşlevini kaybetmiş ve atılacak durumda olan çeşitli alüminyum hurda ürünler, geri dönüşüm tesislerinde yeni ürünlere dönüştürülüyor. Yüksek ısıda eritilen bu maddeler külçe kıvama getirildikten sonra üretici firmalara satılıyor. Böylelikle alüminyum hurdalar doğaya atılmak yerine tekrar kullanıma sokulmuş oluyor. Bu dönüşümü sağlamak için toplanan alüminyum hurda fiyatları için cüzi rakamlar ödeniyor.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Bisit Alüminyum olarak 1995 yılından bu yana faaliyet yürütüyoruz. Alüminyum hurda dönüşümünde edindiğimiz tecrübelerle sektörde öne çıkıyoruz. Farklı ülkelerin öne gelen firmalarıyla işbirliği yapıyoruz. Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’dan alüminyum hurda ithal ediyoruz. Ayrıca kendi bünyemizde bunları eriterek külçeye dönüştürüyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz külçeleri ihtiyaç duyan sanayici firmalara tedarik yapıyoruz. Hurda alüminyum fiyatları içinse piyasa standartları doğrultusunda rakamlar belirliyoruz.

Güncel Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda Alüminyum Fiyatları KG FİYATI
Araiş Levha AlüminyumArayın
Hurda Alüminyum Tel FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Profil Boyasız ve Eloksal Kaplı FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Profil FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Ofset Matbaa Kalıbı FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Folyo FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Jant FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Boyalı Levha FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Profil Tas Tabak FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Çatı FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Sert FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Kutu FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Talaş FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Klima Radyatörü ( Bakırlı Petek ) FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Yumuşak FiyatıArayın
Hurda Alümimyum Kompozit Alikobant İçi Siyah FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Profil Talaşı FiyatıArayın
Hurda Alümimyum Kırkambar FiyatıArayın
Hurda Alüminyum Tozu FiyatıArayın
Alüminyum Motor GövdesiArayın
Alüminyum CürufArayın
Alüminyum İçecek UBCArayın
Alüminyum Tel HurdaArayın

Alımını yaptığımız diğer hurda fiyatları için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Alüminyum Hurdacı Firması

Eski alüminyum ürünlerin dönüştürülme süreci için belli başlı aracılar devreye giriyor. Bir alüminyum hurdacı firması sanayi faaliyetleri için toplayıcılara ihtiyaç duyuyor. İlk olarak bu görevliler sokaktan veya birebir tüketicilerden alüminyum hurda temin ediyor. Toplanan malzemeler tava, tencere, süs eşyası, inşaat malzemesi, yemek kasesi, folyo, alüminyum kutu kola gibi ürünlerden oluşuyor. Toplayıcılar el arabalarına koydukları eski alüminyum malzemeleri, hurda dönüşümü yapan şirketlere getiriyorlar. Alüminyum fiyatları hurda firmalarınca belirlenip toplayıcıya ödeniyor.

Geri Dönüşümlü Alüminyum

Toplayıcıların getirdikleri hurdaları alan alüminyum geri dönüşüm firması ilk önce bunları ayrıştırıyor, daha sonra ise eritiyorlar. Alüminyum hurdalar eritildikten sonra külçeye dönüştürülüyor. Ardından bunları çeşitli sanayi şirketlerine satıyorlar. Görüldüğü gibi yeniden alüminyum üretmeye gerek kalmaksızın hurda alüminyumlar geri dönüştürülüyor. Geri dönüşümlü alüminyum üretmek birçok açıdan fayda sağlıyor. Mesela kullanılan enerji ilk halini üretmek için kullanılan enerjinin yüzde 5’ine denk geliyor. Küresel ısınma sorununun olduğu bu çağda, enerjiden tasarruf sağlanarak sera gazı salınımı azaltılıyor. Böylelikle enerjiden ve maliyetlerden de tasarruf ediliyor.

İstanbul Alüminyum Hurda Fiyatları

Oksitlenmeye karşı yüksek direnç gösteren alüminyum, doğada boksit cevherinden elde ediliyor. Elektroliz yöntemiyle ayrıştırılarak oluşturuluyor. Kolayca şekil verilen alüminyumun saf hali yumuşak yapıda bulunuyor. Alüminyum hurda geri dönüşüm sektörüne büyük fayda sağlıyor. Günümüzde birçok sektörde kullanılan alüminyum, bakırdan daha ucuz olduğu için sık tercih ediliyor. Toplayıcılar alüminyum alan hurdacılar sayesinde bir kazanç elde etmiş oluyor. Zaman içinde bu sektörde de rekabetin arttığını görüyoruz. Toplayıcılar İstanbul alüminyum hurda fiyatları içinyüksek ödeme yapan şirketleri tercih ediyor.

Kutu Kola Alüminyum Hurda Fiyatları

İlk toplayıcıların en sık elle ettiği hurdaları kutu kolalar oluşturuyor. Etrafta kolayca bulunan kutu kola alüminyum hurda fiyatları ağırlığına göre belirleniyor. Toplayıcılar bunlarla ilgili zaman zaman arama motorlarında alüminyum kutu kola hurda fiyatı şeklinde arama yapıyor. En ideal ödemeyi yapan şirketlere yöneliyorlar. Biz de alüminyum kutu kola hurda alımı yapıyoruz. İçecek kutuları dışında jant, folyo, motor gövdesi, tel, cüruf, araiş, profil gibi alüminyum ürünler alıyoruz.

Alüminyum KG Fiyatı 2022

Sektörde herkes kendi payına düşen ücreti yüksek fiyatlardan almak istiyor. Alüminyum alan hurdacılar ilk üretime göre daha karlı olan geri dönüşüm yöntemiyle yüksek kar elde etmeye çalışıyor. Enerjiden tasarruf sağlayan bu teknoloji sayesinde sürdürülebilir yaşam sistemleri oturtuluyor. Alüminyum kg ücretleri için firmalar kendine göre belli bir taban fiyatı belirliyor. Kar kazanç dengesini sağlamaya çalışıyorlar. Ücretler alüminyum kilosu doğrultusunda ödeniyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bisit Alüminyum
Bisit Alüminyum
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?