Alüminyum Cüruf

Alüminyum Cüruf

Alüminyum cüruf, alüminyum ürünlerin erimesi sonucunda ortaya çıkan bir maddedir. Alüminyum külçe ve hurda ergitme esnasında çıkan posaya Alüminyum cüruf denir. Alüminyum billet ,Alüminyum levha ve Alüminyum enjeksiyon üretimi esnasında Alüminyum cürüf çıkmaktadır. Bir atık madde sınıfına giren alüminyum cüruf, içerisinde bulundurduğu yüksek miktardaki alüminyum sayesinde hurda olarak satılabilir durumda olur.

Özellikle ülkemizde geri dönüşüm maksadı ile kullanılan ve sonrasında üretilen ürünlerden dolayı yüksek rağbet ortamı vardır. Alüminyum cüruf için hemen web sitemizdeki iletişim butonları aracılığı ile hemen bizimle iletişime geçebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Alüminyum Curuf Nedir?

Alüminyum cüruflar, iki türden oluşan alüminyum atıklardır. Birinci türü beyaz cüruf ikinci türü ise kara cüruf olarak adlandırılır. Bu sayede iki türde birbirinden ayrılmış olur. Beyaz cürufun içerisinde %15 ile %50 aralığında alüminyum bulunur, kara cürufta ise %10 ile %20 aralığında alüminyum bulunur. Hurda alımından sonra işlemlerden geçirilen alüminyum cüruf atıklarının içerisinde bulunan alüminyumlar ayrılır ve geri dönüşüme sunulur. Bu sayede hem atık ürünler tekrar kullanılmış olur hem de elinde alüminyum cüruf bulunduran kişiler gelir elde eder.

Alüminyum Cüruf Geri Dönüşüm

Örneğin elektrot kaynağından sonra oluşan cürufların toplanıp atılması gözlemlenebilir. Ancak bu oldukça yanlış bir durumdur. Çünkü alüminyum cürufların tamamı geri dönüşüme uygun atıklardır. Bir şekilde elde ettiğiniz tüm alüminyum cürufundan yıl bazında hatırı sayılır gelir elde etmek mümkündür. Geri dönüşüm sırasında en fazla beyaz cüruf kullanılır. Çünkü beyaz cüruf içerisinde çok daha fazla alüminyum bulunur. Ancak her iki çeşitten de alüminyum elde edebilmek adına kara cürufta kullanılır. Alüminyum cüruf geri dönüşümü ülkemizde çok sık tercih edilen bir gelir tipidir.

Alüminyum Cüruf Alımı

Alüminyum cüruf alımı yapan firmalar arayışı için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, yıl bazında binlerce ton alüminyum cüruf alımı yapıyor. Hizmetlerimizin çok büyük bir bölümü alüminyum cürufa bağlıdır.

Alüminyum Cüruf Fiyatı

Alüminyum cüruf fiyatı için hemen web sitemizde yer alan iletişim butonlarından bizimle iletişime geçmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz konumdan bize sadece WhatsApp üzerinden cüruf fotoğrafı göndermeniz yeterli olur. Mümkünse kilo bazında da bilgi vermek daha doğru alüminyum cüruf fiyatı almak mümkün olacaktır.

Alüminyum hurda fiyatları sayfamızı inceleyerek gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bisit Alüminyum
Bisit Alüminyum
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?