Alüminyum İngot

Alüminyum İngot

Alüminyum ingot, alüminyumun külçe haline getirilmiş halidir. Külçe haline getirilmeden önce ise saf alüminyum olarak işleme alınır ve ingot yani külçe küpe benzetilerek satışa çıkarılır. Tüm bu işlemlerin de öncesinde onlarca farklı alüminyum üretme işlemi var. Özellikle son 10 yıl içerisinde ülkemizde de alüminyum ingot üretimi çok hızlı bir artış gösterdi.

Alüminyum İngot Nedir?

Alüminyum ingot, saf külçe alüminyum anlamına gelir. Alüminyum ingotlar bir külçe yapıda olurlar ve ilk görünüşleri tıpkı yumurta kolisine benzer. Bu yapıdaki alüminyum daha çok büyük şirketler tarafından satın alınır, üretilir ve alüminyum hurda haline getirilir. Hurda haline getirilmesinin tek nedeni ise normal ingottan çok daha fazla paraya satılabiliyor olmasıdır. Bu da geri dönüşüm için önemli bir adım olarak görünüyor.

Alüminyum İngot Geri Dönüşüm

Alüminyum ingot geri dönüşüm için ilk aşamada tabii ki direkt olarak sağlanan bir işlem değildir. Örneğin çok uzun dönemler boyunca kullanılmış olan alüminyum ingot geri dönüşüme gönderilir. Yeni üretilmiş bir alüminyum ingot geri dönüşüm bedeli olarak eskilerden çok daha fazla ücrete satılabiliyor olsa da pek çok firma bu yeni ingotları satın almaz. Mümkün olduğunca eski alüminyum ingot satın alınmaya çalışılır.

Hurda Alüminyum İngot Alımı

Hurda alüminyum ingot alımı yapan firmalar şeklinde internette günde on binlerce kişi arama yapıyor. Eğer siz de onlardan biriyseniz ve elinizde bulunan alüminyum ingot ürünlerini satmak ve nakite çevirmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şirketimiz, son 5 yıl içerisinde Türkiye’nin en fazla alüminyum ingot alımı yapan firmaları listesinde birinci sıraya oturdu. Bunun tek nedeni ise yüklü miktarda yüksek rakamlar ödüyor olmamızdır.

Alüminyum İngot Fiyatı

Alüminyum ingot fiyatı da tabii ki diğer tüm alüminyum ürünleri gibi dönem dönem değişikliğe uğruyor. Özellikle son 6 ay içerisinde uğradığı değişim sebebi ile bu yazı içerisinde size güncel alüminyum ingot fiyatı veremiyoruz. En doğru fiyat teklifini alabilmek için hemen bizimle iletişime geçin ve bizden en yüksek alüminyum ingot fiyat teklifini alın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Bisit Alüminyum
Bisit Alüminyum
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?